0 800 33 74 24

Безкоштовно по Україні

18.10.2021

Що станеться, якщо не сплачувати кредит або мікропозику?

Більшість українців хоча б раз, але позичали кошти на різні свої цілі. Це споживче кредитування, автокредити, іпотеки, позики на придбання техніки та різні інші. Всі їх об’єднує одна обставина – необхідність повернення позикових коштів з нарахованими відсотками в порядку, встановленому за договором.

Щоб не мати зайвих проблем, перед тим, як брати кредити, потрібно мати розуміння щодо джерела, з якого ви будете їх сплачувати. Це може бути:

  • посадовий оклад;
  • додатковий заробіток;
  • допомога родичів і близьких людей.

Резервними джерелами, як правило, є накопичені заощадження. Однак в житті є форс-мажорні випадки, від яких не застрахована жодна людина. Економічні кризи, звільнення або скорочення, раптова серйозна хвороба та багато інших ситуацій – це все трапляється раптово, і реальність може виявитися гіршою ніж найбільш песимістичні страхи. 

Найгірше те, якщо біда виникає за наявного активного кредиту, адже ви втрачаєте можливість його сплачувати. Кредит стає нестерпним тягарем, а отже й прямим шляхом до боргової ями. Це найпростіша відповідь на питання, що буде, якщо не платити онлайн кредит.   

У будь-якому випадку, це не безнадійна ситуація, і завжди є варіанти вирішення проблеми. Раціональний підхід, активна позиція і відкритість допомагають впоратися навіть з найскладнішими ситуаціями. Але все ж, що буде, якщо не платити мікрокредит? Наслідки залежать від того, наскільки швидко ситуація буде вирішена.

Що станеться, якщо не платити кредит?

Багато хто недооцінює серйозність боргових зобов’язань за кредитним договором, а тим часом необхідно уважно вивчати документи. Позичальник несе серйозну фінансову відповідальність. У разі неповернення або порушення строків погашення позикових коштів фінансова установа вживатиме заходів для власних коштів.

Отже, що буде, якщо не платити мікрозайми:  

  • Погіршена кредитна історія. Інформація про всі затримки в рамках підписаного кредитного договору передається в Українське бюро кредитних історій. Це негативно позначається на оцінці надійності та платоспроможності позичальника. На практиці це означає, що з часом все більша кількість фінансових установ відмовиться від видачі позикових коштів.
  • Штрафні санкції. Це стандартний пункт договору, який передбачає нарахування значно більших відсотків за користування позикою. В результаті сума боргу починає стрімко збільшуватися, що робить його з часом тільки більш складним для погашення. 
  • Дзвінки та інші заходи. Постійні нагадування про несплату через дзвінки, СМС, електронну пошту. Це найменш шкідливі заходи, які використовуються, якщо не платити кредит.
  • Дострокове стягнення всієї суми боргу. Це міра, до якою частіше вдаються банки. Така умова часто прописується в договорі в зобов’язаннях позичальника. В цьому випадку установа має право достроково вимагати повернення всієї суми боргу, нарахованих відсотків. Незважаючи на те, що установка про це повідомляє офіційно і завчасно, така новина завжди раптова і несвоєчасна.
  • Суд. Найнеприємніша відповідь на питання, що буде, якщо не платити онлайн кредит, і можливості такої немає. Цей процес довгий і дорогий, тому використовується тільки в крайніх випадках. 

Це найпоширеніші заходи, до яких вдаються фінансові установи для того, щоб повернути власні кошти, передані позичальнику.   Однак такий розвиток подій не є неминучим. Якщо не намагатися уникнути відповідальності, а перейти до відкритих і чесних переговорів з кредитором, то в більшості випадків можна прийти до компромісного варіанту, а тоді відповідь на питання: якщо не платити кредит, що буде?, – нічого надстрашного не трапиться.