0 800 33 74 24

Безкоштовно по Україні

18.10.2021

Що робити, якщо немає чим платити за кредитом?

Для всіх ситуація з неплатоспроможністю є однією з найгірших. Особливо, коли є діючі кредити. Виникає плутанина і нерозуміння, що робити, якщо немає чим платити за кредитом. Перша рекомендація – не панікувати, якщо ви вже допустили цю ситуацію. Таке буває, якщо ви не розрахували свої можливості або не врахували всі можливі ризики.

Відповідальність за неповернення кредиту

Для початку слід пам’ятати, що при оформленні кредиту укладається договір, де прописані всі умови економічних взаємовідносин. Також прописані обов’язки і відповідальність позичальника. І коли контракт підписаний, вже не вдасться втекти від відповідальності. 

Загалом, уникати контакту з фінансовою установою за несприятливих обставин не є гарною ідеєю. Навряд чи вам сподобається ховатися від кредиторів на протязі років. Тим більше, що рано чи пізно вам все одно доведеться погашати борги. 

Фінансові установи вдаються до різних заходів задля притягнення позичальників до відповідальності. Чим довше затримка і більше сума, тим більш серйозні міри застосовуються. Найкраще звернутися до кредитора відразу з настанням кризової ситуації, а ще краще ще до її настання. 

Що робити, як немає за чим заплатити по кредиту?

Єдиним правильним рішенням в такій ситуації буде домовитися про зміну умов погашення позики так, щоб це влаштувало обидві сторони. Найчастіше доступні наступні варіанти:

  • Надання позичальнику кредитних канікул. Це тимчасове відтермінування виплати боргу, що дає час для стабілізації фінансового становища. 
  • Реструктуризація боргів. Це перегляд умов кредитування, коли за рахунок подовження терміну погашення заборгованості зменшується сума щомісячних платежів. 
  • Перекредитування. Це погашення старого кредиту за рахунок нового, який береться на більш прийнятних умовах. 

У деяких випадках банки та інші фінансові установи також розглядають можливість погашення заборгованості в неповній сумі з подальшим списанням залишку. Але кредитори йдуть на такі договори в рідкісних випадках, і часто висувають ряд суворих умов для такої процедури. Тут все відбувається індивідуально. 

Рекомендації, коли немає за що платити

Перша і найважливіша порада – якомога швидше звернутися до кредитора. Навіть якщо фінансові труднощі тільки передбачаються. Таке перестрахування допоможе уникнути погіршення кредитної історії, а також дасть змогу отримати рішення проблеми на більш вигідних для себе умовах.

Ще раз наголошуємо, що набагато легше, простіше і дешевше без затримок реструктуризувати кредит, ніж коли неприємності вже трапилися. Штрафи за прострочення платежів ніхто не відміняв. 

Таким чином, найбільш ефективна відповідь на питання: що робити, якщо немає чого платити за кредитом , – негайно звернутися до фінустанови і з’ясувати, які можливі рішення проблеми. Будь-то кредитна відпустка або реструктуризація, ви полегшите своє життя.