0 800 33 74 24

Безкоштовно по Україні

15.02.2022

Що потрібно знати про кредити на житло?

За поточного рівня доходів  українці все частіше звертаються за кредитами на купівлю квартири. Ціна нерухомості часто не залишає інших можливостей.

Українські банки пропонують різні кредитні інструменти для здійснення такої покупки. Кредит на покупку житла може бути різним, відрізнятиметься в залежності від:

  • Типу нерухомості.
  • Способу кредитування.
  • Статусу та можливостей позичальника.
  • Принципу оплати іпотеки тощо.

Чи можливий онлайн кредит на нерухомість?

Процедура іпотечного кредитування останніми роками зазнала значних змін. Розпочати оформлення кредиту можна і через інтернет.

Чимало українських банків пропонують подачу заявки, або, навіть, попереднє рішення про те, щоб видати кредит на купівлю нерухомості, приймається онлайн і досить оперативно.

Але подання документів, остаточне оформлення та підписання документів завжди відбувається в офісі, тому особисті візити залишаються обов’язковими.

Види іпотечного кредитування

Основний спосіб класифікації кредитів – за типом нерухомості, що купується. Від цього залежать умови кредитування, відсоткова ставка, перелік необхідних документів, інші обставини.

Кредит на покупку квартири в новобудовах

Дозволяє купити житло відчутно дешевше, якщо оформляти покупку на етапі будівництва багатоквартирного будинку. До здачі в експлуатацію:

  • забудовники пропонують ціни відчутно нижче;
  • зібрати документи щодо житла значно легше.

Більше того, взяти кредит на квартиру в новобудові означає трохи згодом в’їхати в нове житло.

Кредит на нерухомість за містом

Варіант не має істотних відмінностей, та дозволяє стати власником заміської нерухомості: дачі, таунхауса, заміського котеджу.

Кредит на будівництво будинку

За наявності земельної ділянки у банку можна взяти кошти на будівництво будинку.

Спосіб клопіткий, передбачає велику кількість умов, обмежень від банку, потребує розширеного пакета документів для оформлення. Схвалення залежатиме також від проекту будинку, розташування та розміру земельної ділянки.

Кредит на вторинне житло

Найпопулярніший вид іпотечного кредитування. Такий кредит на покупку нерухомості зазвичай йде за оптимальною процентною ставкою, швидко оформляється, дозволяє заселитися одразу після підписання документів і узгодження формальностей. Також значно ширший вибір квартир.

Умови отримання кредиту на житло

До позичальників тут висуваються суворі вимоги через великі суми кредитування. Кожен банк висуває свої вимоги, але їхня основа в цілому схожа:

  • Вікове обмеження від 21-25 років.
  • Українське громадянство.
  • Впевнено позитивна кредитна історія.
  • Офіційне працевлаштування з доходом, що підтверджується, протягом певного часу.

Кредит на купівлю квартири, будинку видається терміном 20-30 років. Важливо надати вичерпний пакет документів і його вміст необхідно відразу уточнювати у консультанта обраної банківської установи.