0 800 33 74 24

Безкоштовно по Україні

17.02.2022

Споживчий кредит – вирішення фінансових проблем

Ситуації, коли гроші потрібні вже зараз, а взяти їх ніде, трапляються дуже часто. У такому разі можна скористатися споживчим кредитом. Це гроші банку, які позичальник позичає в нього на купівлю товарів чи послуг. Споживчий кредит оформляється лише на фізособу. Основна особливість такого виду договорів – невелика їхня тривалість і сума. Тому кредитори висувають лояльні вимоги до позичальника.

У чому особливості споживчого кредитування?

Такі кредити видаються декількома способами. Перший – оплата частинами за куплені товари чи послуги, другий – позика на придбання чогось, отримана від кредитної організації. Третій – зарахування грошей на картку позичальника. Цей метод вважається найвигіднішим, оскільки фізособа має можливість повернути гроші без відсотків протягом пільгового періоду. Завдяки мінімальним вимогам для отримання кредиту він є одним із найпопулярніших банківських продуктів.

Особливості:

  • Високі відсоткові ставки. Вони можуть змінюватись від 7% до 15%. Як правило, для власників зарплатних або інших карток ставка менша.
  • Невеликі суми. Розмір виплати залежить від віку фізособи, доходу та його підтвердження.
  • Невеликі терміни. Споживчі кредити на тривалий термін не видаються, їх беруть лише на 12-18 місяців, але іноді термін виплати суми може бути продовжено.

За ознаками кредити можна класифікувати на цільові, нецільові, експрес-позики. Перші використовуються для покупки техніки, меблів, будматеріалів. Ставка за ними може бути нижчою. Експрес-позики видають онлайн. Нецільові кредити можна отримати на картку або готівкою.

Які документи необхідні для споживчого кредиту?

У залежності від кредитної програми, список необхідних документів може змінюватися. Наприклад, невеликі суми отримати набагато легше. Що більше сума кредиту, то більше знадобиться документів. Кожна організація встановлює свої правила отримання позики. Для отримання експрес-позики в МФО знадобляться лише паспорт та ІПН. При цьому відвідувати відділення банку не потрібно. Достатньо пройти верифікацію банківського рахунку.

Щоб взяти споживчий кредит, потрібно надати такі документи:

  • паспорт, ІПН;
  • довідку про доходи, відомості про працевлаштування;
  • інші – на вимогу співробітника банку.

Деякі кредитори включають до списку обов’язкових документів страхування життя, наявність зарплатної чи пенсійної картки, страховку у разі втрати працездатності. У банку можна отримати кредит під заставу. У такому разі необхідно пред’явити документ про право власності на заставне майно.

Перед оформленням будь-якого кредиту потрібно порівняти усі пропозиції на ринку, вивчити відгуки про кредиторів, визначитись із оптимальною сумою. Якщо позичальник віддає кредиту 30-40% заробітку, це вважається нормальним. Боргове навантаження понад 50% є підставою для відмови у видачі позики. Обов’язково вивчіть можливі ризики: штрафні санкції, розмір пені у разі прострочення платежу.