0 800 33 74 24

Безкоштовно по Україні

17.02.2022

Як отримати кредит на авто, не зашкодивши особистому бюджету

Накопичити на автомобіль мрії – розумна ідея, але її реалізація вимагатиме тривалого часу. До того ж, у спробі зібрати всю суму ви можете переплатити за машину. Вона і зараз коштує чимало, а за півроку-рік ціна може піднятися на 20-30%. Взяти кредит на авто – це можливість стати його власником вже зараз.

Головне – тверезо оцінити ризики, свої можливості, дотримуватися правил договору. Враховувати потрібно не лише вартість покупки, а й витрати на майбутні ТО, ремонтні роботи, паливо. Ми розповімо, на що звернути увагу під час оформлення автокредиту, щоб уникнути неприємностей.

Як вибрати кредитора?

Кредити на машину видають банки, кредитні спілки, фінансові компанії. При укладанні такої угоди продавець автомобіля отримує всю суму одразу. Покупець поступово виплачуватиме кредитору суму боргу згідно із затвердженим у договорі графіком. Кошти можуть списуватися автоматично щомісяця або позичальник сплачуватиме  кредит у відділенні готівкою.

Як не бути обдуреним:

  • переконайтеся, що кредитна організація працює у рамках правового поля;
  • врахуйте, що деякі банки працюють із офіційними дилерами та імпортерами, дозволяючи клієнтам отримати автокредит за зниженою ставкою при покупці конкретної марки авто;
  • не забувайте, що у договорі мають бути чітко зазначені сума першого внеску, тип процентної ставки, загальна вартість кредиту.

Сьогодні купити в кредит авто може кожен, хто підтвердить свою платоспроможність. Деякі банки видають позики особам, які досягли 21 року, інші – з 18 років. Зазвичай, період кредитування становить до 7 років. Позичальник може розраховувати на отримання 80-100% вартості транспортного засобу.

На сайтах багатьох банків є зручні онлайн-калькулятори. Розрахувати зручний вам варіант кредиту можна самому, вказавши марку авто, його ціну, початковий внесок, термін кредитування. Надіслати заявку на отримання грошей можна онлайн.

Умови кредиту

Іноді вживана машина може коштувати дорожче за нову. Справа в тому, що кредитори видають на них автокредити за підвищеною ставкою, плюс – потрібно оформити ще страховку. КАСКО може бути обов’язковою умовою видачі позикових коштів. Крім того, банк надає на вибір кілька страхових компаній.

Стандартні документи для отримання автокредиту:

  • паспорт; індивідуальний податковий номер;
  • підтвердження можливості погашати борг – це може бути довідка з місця роботи, дані про депозити.

Для підприємців створено окремий список документів. Потрібний він для підтвердження фінансової спроможності позичальника. Крім паспорта та ІПН, кредитор може вимагати виписку за розрахунковим рахунком за рік, декларацію про доходи за останній квартал. А також довідку із податкової служби про доходи за попередній рік. Перед тим як взяти кредит на машину, будьте готові додатково сплатити одноразову комісію (якщо не про партнерську програму), нотаріальні витрати, КАСКО. Найвигідніший час для покупки транспортного засобу – період відпусток, кінець року, оновлення асортименту в салонах. Є можливість знайти добрі знижки.